Dějiny umění. 7 / José Pijoan ; ze španělského vydání ... a z francouzského vydání ... přeložila Miloslava Neumannová ; rejstřík sestavil Josef Hobzek

By: Pijoán, José, 1881-1963 [Autor]Contributor(s): Neumannová, Miloslava [překladatel] | Hobzek, Josef, 1908-1989 [ilustrátor]Material type: TextTextLanguage: 00-čeština Original language: 06-francouzština, 05-španělština Publisher: Praha : Balios, 1999Edition: Vydání čtvrté, v Knižním klubu prvníDescription: 348 stran : ilustrace, 28 cmContent type: text Media type: bez média Carrier type: svazekISBN: 8024201402Subject(s): dějiny výtvarného umění | barokoGenre/Form: obrazové publikace Summary: Encyklopedický přehled evropského umění 17.století, jemuž dal charakteristickou podobu umělecký sloh - barok.Summary: Výklad o hlavních proudech barokního umění (architektury, sochařství a malířství) v Itálii, Španělsku, Francii, Belgii a Holandsku, v Anglii, střední Evropě a v Rusku. Samostatné studie jsou věnovány Caravaggiovi a jeho následovníkům v Itálii, Velázquezovi ve Španělsku, baroknímu umění ve Francii za vlády Ludvíka XIV., vlámskému umělci Rubensovi a holandským malířům Rembrandtovi a Vermeerovi. Vzhledem k významu českého baroka v konfrontaci s evropskou tvorbou, je věnována malá pasáž i českému baroknímu umění. Textovou část doplňují barevné reprodukce řady proslulých výtvarných děl.
Tags from this library: No tags from this library for this title.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Date due Barcode
Knihy Knihy Studovna
Naučná pro dospělé ST 7.03 (Browse shelf(Opens below)) Available 231130082871

Nakladatel: V koedici vydaly Euromedia Group, Knižní klub a Balios

Redakční úprava převzata ze 3. vydání nakladatelství Odeon, Praha, 1989

Obsahuje rejstřík

Encyklopedický přehled evropského umění 17.století, jemuž dal charakteristickou podobu umělecký sloh - barok.

Výklad o hlavních proudech barokního umění (architektury, sochařství a malířství) v Itálii, Španělsku, Francii, Belgii a Holandsku, v Anglii, střední Evropě a v Rusku. Samostatné studie jsou věnovány Caravaggiovi a jeho následovníkům v Itálii, Velázquezovi ve Španělsku, baroknímu umění ve Francii za vlády Ludvíka XIV., vlámskému umělci Rubensovi a holandským malířům Rembrandtovi a Vermeerovi. Vzhledem k významu českého baroka v konfrontaci s evropskou tvorbou, je věnována malá pasáž i českému baroknímu umění. Textovou část doplňují barevné reprodukce řady proslulých výtvarných děl.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha